×
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

W co się ubrać, lecąc do Namibii?

Dodany dnia2 lat temu Przez
Ulubione0

Ubrania na polowanie w Nambii

Październik w Namibii to okres, kiedy powoli zaczyna się lato. Na szczęście z naciskiem na „powoli”, ponieważ temperatury w ciągu dnia osiągały do 34 stopni, ale przy bardzo małej wilgotności i wiejącym wietrze było to absolutnie przyjemne odczucie... 

Wraz z zachodem słońca temperatura spadała i to dość szybko, by wieczorem oscylować w okolicach 17–20 stopni. Jednego popołudnia doświadczyliśmy dość długiego opadu deszczu, który jak powiedzieli nam nasi PH, spadł pierwszy raz od czterech miesięcy. Na polowanie na pewno obowiązkowe są buty za kostkę. I to nie tylko w celu ochrony przed ewentualnymi wężami. Chodzi również o stabilizację stopy, bo grunt potrafi być dość nierówny i leży sporo kamieni. Zabrałem swoje sprawdzone, lekkie i mimo membrany dobrze oddychające Trapper Mastery.

Koszula myśliwska w Nambii

Spodnie myśliwskie na pewno długie, bo prawie każdy krzak ma naprawdę duże kolce i inaczej możemy mieć sporo ich śladów na nogach. Ja chodziłem w swoich starych Oryksach Light od Härkili, a jak zrobiło się już mocno ciepło, to przerzuciłem się na znacznie cieńsze Ingelsy, również Härkili.

Koszula bawełniana z krótkim rękawem, ale gruba – polecam serię PH Range. No i koniecznie kapelusz dla ochrony przed słońcem. Jak już pisałem, dzięki małej wilgotności i powiewom wiatru, słońca zbytnio nie  czujemy, ale zapewniam, że opala i chronić się przed nim należy. 

Spodnie myśliwskie na polowanie w Nambii

Autor artykułu: Maciej Pieniążek

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Zarejestruj się, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się